KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca hazırlanmakta olan Tıp Fakültesi Online Soru Bankası Programında son aşamaya gelindi.-29.09.2021

Tıp Fakültesi Soru Bankası Programı

2021-2022 Eğitim Yılı İtibariyle Kullanıma açılacaktır.


Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca hazırlanmakta olan Tıp Fakültesi Online Soru Bankası Programında son aşamaya gelindi.

27 Ağustos 2021 Cuma günü saat 10.00’da Hastanemiz Konferans Salonunda gerçekleşen Eğitim Programında, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Teknolojileri Şube Müdürü Müh. Timuçin ÇOT tarafından Fakültemiz Eğitim Koordinatörlerine soru bankası programının tanıtımı yapıldı.

Hazırlanan Soru Bankası ile Öğretim Üyelerimiz sorunun geçmişini, kaç sınavda sorulduğunu, kaç kere tekrar edildiğini ve madde analizi ile de sınavlarda çıkan soruların güçlüğünün, soru maddesinin ayırt ediciliğinin ve seçeneklerin çeldiriciliğinin takibini yapabileceklerdir.

Analiz sonuçları otomasyon sisteminde görev ve yetkiler dahilinde öğretim üyeleri ve sınav koordinatörleri tarafından görülmekte ve yöneticilere de rapor olarak sunulabilmektedir.

Bu gerçek zamanlı analizler hem öğrencilerin ayrıntılı ve doğru bir şekilde değerlendirilmesini hem de öğretim üyesinin kendi otokontrolünü yapmasını sağlayacaktır. Tespit edilecek eksiklik ve aksaklıklara yönelik olarak eğitim programının yeniden değerlendirilmesi, gözden geçirilmesi ve güncellenmesi yapılabilecektir. Tüm bu düzenlemeler ölçme değerlendirmenin kalitesinin yükseltilmesi, geçerliliği ve güvenilirliği yüksek bir sınav yapılabilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Öğretim Üyelerimize ve Öğrencilerimize hayırlı olmasını diler, Üniversitemiz Bilgi işlem Daire Başkanlığına yaptıkları bu değerli çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.
SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı