KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

İnternet Kullanım Politikası Değişikliği Detay için tıklayınız.-02.11.2018

Üniversitemiz genelinde 05 Haziran 2017  Pazartesi gününden itibaren İnternet kullanım politikası değişecektir. 5651 sayılı kanun gereği kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde kayıt altına alınması gerekmektedir. Bu nedenle AKADEMİK İDARİ ve ÖĞRENCİ bütün kullanıcı kayıtları yenilenecek ve kullanıcılarımızın internet bağlantısı sağlayabilmeleri için tekrar kayıt olmaları gerekecektir. Devreye alacağımız sistemde kayıt işlemi otomatik onaylanacak olup, sağlanan bilgilerin doğru olması halinde bildirilen cep telefonu numarasına SMS ile şifre gelecektir. Kampüs içerisindeki bilgisayarlarda ve kablosuz ağlarda internet erişimi sağlarken bu şifreyi kullanabilirsiniz. Bu şifre kaybedilmediği sürece geçerli olarak kullanılabilir. Her bağlantı sağlamada ayrı bir şifre talep etmeye gerek yoktur, mevcut şifre ile giriş yapılması yeterli olacaktır.  Aşağıdaki görsellerde kayıt ve internete bağlanma sırasında karşınıza çıkacak olan ekranları ve kullanımlarını görebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Size gelen şifre bilgisini gizli tutmanız ve kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. Sizin TC Kimlik numaranız ve şifrenizi kullanarak internet bağlantısı yapıldığında, o kullanıcının internet üzerinde yaptığı tüm işlemlerin sorumluluğu sizde olacaktır.


İnternette gezinmek için bir tarayıcı açtığınızda karşınıza bu ekran çıkacaktır:

Eğer daha önce kayıt olmuşsanız bu ekrandan TC Kimlik numaranızı ve cep telefonunuza gelen şifreyi girerek giriş yapabilirsiniz. Eğer sisteme ilk defa kayıt olacaksanız T.C. No ile kayıt olmak için tıklayınız (yabancı uyruklular için Yabancı Kimlik No ile kayıt olmak için tıklayınız) bağlantısından kayıt sayfasına geçilir.

Aşağıdaki kayıt formundaki tüm alanların doldurulması zorunludur. E-posta olarak kurumumuza ait ksu.edu.tr uzantılı e-posta adresinin (öğrenciler için ogr.ksu.edu.tr ile biten) girilmesi gerekmektedir.

Bu işlemi tamamladıktan sonra cep telefonunuza SMS ile bağlantı şifresi gelecektir. Bu şifreyi kullanarak başlangıçta gördüğünüz ekrandan giriş yaparak internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Bu kayıt işlemi bir defaya mahsus olarak yapılacaktır. Size gelen şifre bilgisini gizli tutmanız ve kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. Sizin TC Kimlik numaranız ve şifrenizi kullanarak internet bağlantısı yapıldığında, o kullanıcının internet üzerinde yaptığı tüm işlemlerin sorumluluğu sizde olacaktır.

Şifrenizi unuttuğunuzda daha önce gelen SMS mesajlarından şifreyi tekrar bulabilirsiniz. Ancak şifreyi kaybetmişseniz, ana giriş ekranından ŞİFREMİ UNUTTUM bağlantısı seçilerek aşağıdaki ekrandan yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz:

Yabancı Uyruklu kullanıcılarımızın yapacağı işlemler temelde aynıdır. Bu kullanıcılarımızın göreceği ekranlar şu şekildedir::